מצע המפלגה לבחירות לכנסת ה-25

עקרונות כתיבת המצע

בסיס המצע עומד על ארבעה עקרונות משמעותיים, המהווים שוני מהותי בין המפלגה לשאר המפלגות בארץ:
  1. מצע מבוסס ידע והבנה של השטחהמפלגה, בכיריה ואנשי השטח בקיאים בנושאים אשר מהווים את בסיס המצע או נעזרו בגופים אזרחיים כמקור ידע לכתיבת המצע. מצע אשר מבוסס על רעיונות מופשטים או כאלו שלא ניתן להוציאם לפועל לא מהווה בסיס יציב ואיתן לקריאת ציבורית לבחירה במפלגה למוסדות הכנסת והממשלה ועל כן מחובת המפלגה להציג בסיס רעיוני אשר ישקף נאמנה הן הבנה של הנושאים, הן סיוע של השטח לכתיבת המצע והן הקשבה לרחשי ליבם של הציבור.
  2. מצע אשר מדבר בגובה העיניים ולא בסיסמאות – מפלגות שונות משתמשות במצע על מנת להעביר מסרים בצורה מורכבת או מסובכת מדי ואין "שורה תחתונה" או אמירה חד משמעית מה המטרה הסופית. זהו מצב אשר אינו מאפשר קבלת החלטות ראוי בהליכה לקלפי ואנו כמפלגה מנסים לפצות על כך, על ידי אמירה חד משמעית וברורה מה המדיניות של המפלגה בכל נושא אשר קשור בחיי האזרח הישראלי הפשוט.
  3. מבנה פשוט וקל להבנה – המצע בנוי כך שקודם כל הוא מציג את נושא העל (לדוגמה: ממשלה ומשילות), לאחר מכן הוא מציג נושא משנה (לדוגמה: איסור מעבר בין מפלגות לאחר כינון הכנסת) ובתוכו יש הסבר קצר אודות הבעיה הקיימת כיום והתיקון שמציעה המפלגה למצב הקיים. כל נושא משנה מקבל לא יותר משתי פסקאות, על מנת שאפשר יהיה ללמוד את הנושא ואת הפתרון במהירות. המצע נראה ארוך אך בפועל הוא קל לקריאה ולהבנה.
  4. המצע לא משקף עלויות – אין לנו תובנה והבנה מלאה של המשמעויות הכלכליות שלנו ולעיתים המצע יכלול מסרים אשר יש להם עלויות משמעותיות. גם אם אין לנו דרך להבין עד תום עד ההשלכות של המדיניות שאנו מציעים, אנו נהיה זהירים, שקולים ואחראיים לתקציב המדינה מחד ומאידך נהיה נאמנים לציבור הישראלי בקיום המדיניות שלנו.

שתפו את : מצע המפלגה לבחירות לכנסת ה-25