מפלגת שחר כוח חברתי מכריזה על הקמה והתמודדות בבחירות לכנסת ה – 25

יו"ר המפלגה, מר וג'די טאהר: "היום עושים היסטוריה, אנו מכריזים על הקמת מפלגה בראשותי בשם 'שחר כוח חברתי'"

נגן וידאו

נאום יו"ר המפלגה, מר וג'די טאהר

מפלגת שחר כוח חברתי הכריזה באופן רשמית על הקמתה והתמודדותה בבחירות לכנסת ה-25, במסגרת מסיבת עיתונאים אשר התקיים ביום 11.08.2022 בהר בנטל סמוך ליישוב מרום גולן. ההכרזה היוותה את אות הפתיחה של המפלגה לריצה בבחירות הקרובות, בשם רצונה של המפלגה והצורך של המדינה בשינוי אמיתי ומשמעותי למען אזרחי ישראל כולה.
מסיבת העיתונאים נפתחה בנאומו של יו"ר המפלגה, מר וג'די טאהר, אשר הגדיר את האירוע כלא פחות מ"היסטורי". בנאומו הבהיר היו"ר כי המפלגה "מחבקת ומאחדת את כלל המגזרים במדינת ישראל" אשר שואפת להשיג "ביטחון חברתי וכלכלי לאזרחי מדינת ישראל", תגדיל את תקציבי משרדי החינוך והבריאות.
היו"ר הבטיח עוד כי המפלגה תעשה הכל על מנת "להחזיר את השקט והשלום והדו קיום בתוך החברה הישראלית (…) ונחזיר את השלווה בתוך היישובים המעורבים, תוך התייצבות לצד אחינו ואחיותינו בני כל מדינת ישראל".
יו"ר המפלגה סיים את דבריו בקריאה של כלל אזרחי ישראל להצטרפות והתפקדות למפלגה, "מתוך אמונה עמוקה שבעשייה מאוחדת ומשותפת, נוכל להשיג את החזון שלנו. יחד נעשה ונצליח".

נגן וידאו

נאום סגן יו"ר המפלגה, מר יהודה כץ

לאחר מכן עלה לנאום סגן יו"ר המפלגה, מר יהודה כץ, אשר הסביר תחילה את הצורך בהקמתה של מפלגה חדשה, באומרו כי "הפוליטיקה הישראלית ונבחריה שכחו את מהותה של הפוליטיקה, ובשם השאיפה לפילוג, בחירה שבין אחד לאחר ושנאה של האחד כלפי השני, שכחנו כולנו שבעצם, אנו אמורים לפעול למען מטרה אחת: עם ישראל בכללותו".
עוד הדגיש סגן היו"ר כי מצב זה הוביל ל"שיתוק", כאשר הדרך היחידה לפתור מצב זה הינו על ידי הצטרפות למפלגת שחר כוח חברתי, אשר כל חבר וחברה הינם " אנשי עשייה פוליטית וציבורית עשירה, אשר כל אחד בתחומו צבר ידע עשיר ותובנות אמיתיות, שמתורגמות למצע המושתת על ניסיון וידע זה".
סגן היו"ר סיכם את דבריו בקריאה לכלל אזרחי מדינת ישראל, "צעירים ומבוגרים כאחד", להצביע לשחר כוח חברתי "משום שמדינת ישראל ועם ישראל צריכים שחר של עידן חדש – ואנו מתכוונים להביא אותו בתום סבב הבחירות הקרובות".

נגן וידאו

נאום יו"ר המטות של המפלגה, גברת שני בן מלך

בהמשך נאמה יו"ר המטות של המפלגה, גברת שני בן מלך, אשר הבהירה כמו קודמיה כי "הקמנו את המפלגה כדי לתת ביטוי הולם לנושאים חברתיים ולייצג את כלל אזרחי המדינה, תוך כדי צמצום הפערים החברתיים והשיסוי הפנים-חברתי". יו"ר המטות הבהירה כי על אף היות חברי המפלגה "שחקנים חדשים במגרש הפוליטי, אנו ערים לבעיות הרבות בחברה הישראלית".
בהמשך הבהירה יו"ר המטות כי היא נכנסה למפלגה "כדי לבחון את טובת הנשים, בעיקר בכל הנוגע לצמצום פערי השכר, שיפור תנאי ההעסקה, עידוד ופיקוח מקצועי לנשים ושווין מגדרי בכלל התפקידים", כאשר השאיפה הינה "שבירת תקרת הזכוכית".
זאת ועוד, יו"ר המטות הבהירה כי משימתה העיקרית בכנסת הקרובה תהיה טיפול בכל הנושאים הקשורים בנפגעות ונפגעי עבירות מין: "כנפגעת עבירה, אני מודעת לקשים הרבים הקיימים לנפגעות ונפגעי העבירה וההתמודדות שלהם במשטרה, בפרקליטות ובחיים בכלל", והוסיפה כי על אף המודעות הרבה שיש בציבוריות הישראלית, אין טיפול הולם ומסור: "נשים צריכות לחוש ביטחון הן במרחב הפרטי והן במרחב הציבורי. נקודה".
נושא נוסף שעומד לנגד עיניה של יו"ר המטות נוגעת לתנאי ההעסקה של הסייעות, אשר הינן "תלויות באוויר ואין גוף שמטפל בהן ומגן עליהן". יו"ר המטות הבהירה כי היא שמה למטרה לפעול עבור מגזר זה בכל האמצעים העומדים לרשותה
יו"ר המטות סיכמה את נאומה כי היא "מאמינה בחברים היושבים לצידי, ביכולות שלהם, ברצון ובמוטיבציה שלהם, לחולל את השינוי. נעבוד קשה, נהיה אוזן קשבת לאזרח ואני בטוחה שנצליח במשימתנו".

נגן וידאו

נאום נציג הגמלאים הארצי , מר מיכאל סטניסלבסקי

את מסיבת העיתונאים סגר מר מיכאל סטניסלבסקי, חבר המפלגה אשר פועל לייצוג האזרחיות והאזרחים הוותיקים. את נאומו פתח מר סטניסלבסקי באומרו כי "דור הולך ונעלם", וכי על אף שהדור "בנה במו ידיו את בניין הארץ, דור זה מתאדה מעל פני האדמה, שעה שממשלות ישראל בעבר ובהווה אינם נחושים מספיק לדאוג לאזרחים הוותיקים".
מר סטניסלבסקי הבטיח לפעול במספר נושאים העומדים על סדר היום הציבורי לאוכלוסייה זו, לרבות "קצבת זקנה, ביורוקרטיה מסואבת אשר מקשה על האזרח הוותיק, טיפול לקוי של מוסדות המדינה והמוסד לביטוח לאומי בפרט וחוסר מענה רגשי וחברתי".
מר סטניסלבסקי הבהיר עוד כי הוא סמוך ובטוח שמפלגת שחר כוח חברתי "תפעל ביצירתיות ובנחישות לעזרת האזרחים הוותיקים ובני משפחותיהם".
את נאומו סיים מר סטניסלבסקי בציטוט מדבריה של פרופסור רות בן ישראל ז"ל, כלת פרס ישראל למשפט: "לא ארץ הזקנים, אנחנו שקופים, מנוצלים, כל החיים. שילמנו כדי שבסופו של יום מישהו אחר ייהנה מהפירות. קצבת הזקנה העלובה משפילה ומינימלית. אף אדם לא מסוגל לחיות ממנה בכבוד. היום הקצבאות לא מספיקות לא לפרוסה ולא לתרופה".

שתפו את : מפלגת שחר כוח חברתי מכריזה על הקמה והתמודדות בבחירות לכנסת ה – 25